GENİTAL ESTETİK

GENİTAL ESTETİK

Genital Estetik - Vajina Estetiği - Vajina Daraltma - Vajinoplasti - Labioplasti
Genital Estetik – Vajina Estetiği – Vajina Daraltma – Vajinoplasti – Labioplasti

GENİTAL ESTETİK NEDİR? VAJİNA DARALTMA KİMLERE YAPILIR? İÇ DUDAK SARKIKLIĞI NASIL DÜZELTİLİR?

VAJİNA DARALTMA 

Genital estetik ameliyatları vajina daraltma (vajinoplasti), iç ve dış dudakları küçültme ya da düzeltme (labioplasti), dış dudaklara dolgu, klitoris cildini düzeltme (klitoris estetiği) gibi dış cinsel bölge ve vajina estetiği operasyonlarını içerir. Bir kadın için sağlıklı ve estetik bir vücuda sahip olmak oldukça önemlidir. Günümüzde estetik bir bütün olarak algılanmaktadır. Sadece dışarıdan görülen bölgeler değil vücudun tamamının estetik ve sağlıklı olması önem kazanmıştır.

GENİTAL ESTETİK ANTALYA

Genital estetik nedir?

Genital estetik dış genital bölgedeki iç dudakların düzeltilmesi ya da küçültülmesi, dış dudakların dolgunlaştırılması, klitoris cildinin düzeltilmesi, vajina daraltma gibi vajina estetiği ameliyatlarına verilen genel terimdir. Cinsel bölge estetiği ameliyatları ayrı ayrı yapılabildiği gibi hastanın ihtiyacına göre labioplasti ve vajinoplasti ameliyatları aynı anda da yapılabilmektedir.

LABİOPLASTİ 

Labioplasti nedir?

Labioplasti dış genital bölgedeki vajina girişini çevreleyen iç dudakların (labium minus) küçültülmesi ya da düzeltilmesi ameliyatıdır. İç dudaklar bazı bayanlarda normalden büyük ve sarkık olabilir. Bu durum hem estetik yönden hem de genital bölgenin sağlığı yönünden problem oluşturabilmektedir.

VAJİNA ESTETİĞİ 

Vajinoplasti nedir?

Vajinoplasti bir vajina daraltma ameliyatıdır. Farklı nedenlerle normale göre genişlemiş olan vajinanın cerrahi olarak daraltılmasıdır. Vajina elastik bir yapıya sahiptir. Cinsel ilişki sırasında genişleyebilir. Ancak fazla geniş olması ilişki sırasında karşılıklı alınan hazzı azaltabilir.

VAJİNA DARALTMA

Vajina daraltma nasıl yapılır?

Vajina daraltma kısaca vajina girişinden içeriye doğru yaklaşık 4-5 santimetre, arka duvarda  kama rezeksiyonu yapılarak uçların birleştirilmesi ile yapılır.

Genital estetik yaptıran var mı?

Genital bölge estetiği sık talep edilen bir estetik ameliyattır. Genital estetik genellikle 18 yaş üzeri bayanlara yapılır. Üst yaş sınırlaması yoktur. Genital estetik yaptırabilmek için evli ya da bekar olmanın bir önemi yoktur. Bu ameliyat sırasında kızlık zarı bozulmaz.

Genital estetik operasyonları neden yapılır?

  • İç dudakların sarkık ve büyük olması
  • İç dudakların asimetrik olması
  • Vajinanın geniş olması
  • Klitoris cildinde deformasyon
  • Dış dudakların küçük ya da büyük olması

İç dudaklar nerededir?

İç dudaklar latincede labium minus olarak bilinir. Vajen girişini çevreleyen dudak şeklindeki dokudur. Kılsız ve esnek bir yapıya sahiptir. Çok sayıda ter bezi içerir. Üstte klitoris derisinden başlayarak vajeni çevreleyip altta incelerek birleşir. Vajina girişini ve idrar kanalı çıkışını örter. İç dudaklar her kadında farklı boyut ve yapıda bulunur. Normalde bacaklar kapalı iken iç dudaklar dış dudaklar tarafından örtülür. Bu durumda dışarıdan görünmez. Ancak iç dudaklarda boyut artışı olan kadınlarda bacaklar kapalı durumda iken iç dudaklar dış dudaklar arasından çıkarak sarkmaktadır.

Labium minus nedir?

Labium minus dış genital bölgede bulunan iç dudakların latince adıdır. Labium dudak, minus ise küçük anlamına gelir.

İç dudak sarkması nedir?

İç dudak sarkması labium minuslardan biri ya da ikisinin kısmen ya da tamamen normalden büyük olması sonucu dış dudakların arasından aşağı doğru sarkmasıdır.

İç dudak sarkması neden olur?

Yaşla birlikte iç dudaklarda deformasyon ya da sarkmalar oluşabilir. Ya da yapısal olarak doğuştan iç dudaklarda büyüme, çıkıntı ya da sarkmalar gelişebilir. Bazen de iç dudaklardaki yara ve zedelenmeler iyileşirken asimetri ve büyüme oluşturabilir. Doğum yapan kadınlarda ise vajina genişlemesi görülebilir.

İç dudak sarkması neden önemlidir?

İç dudakların büyük olması estetik yönden bayanların çoğunda kaygı ve özgüvende azalma oluşturmaktadır. Kendi genital bölgesinden hoşnut olmayan kadınlar cinsel yönden de çekingen ve isteksiz olurlar. Kendine olan güvenleri azalır. Bu durum da cinsel fonksiyon bozukluğuna neden olur.

İç dudaklar ter bezleri içerir. İç dudakların büyük ve sarkık olması durumunda genital bölge daha nemli olur. Genital bölgenin nemli olması mantar ve bakteriyel enfeksiyonların oluşumuna zemin hazırlar. İç dudak sarkıklığı olan kadınlarda bu yüzden genital bölge enfeksiyonları daha sık görülür.

İç dudakların büyük ve sarkık olması cinsel ilişkiyi zorlaştırabilir. Vajina girişini kapatarak ilişki sırasında rahatsızlık oluşturabilir. İç dudaklardaki büyüme ve sarkıklık ilişki sırasında ciltte tahrişe neden olur. İlişki dışında aktif spor yapan bayanlarda da benzer sorunlara yol açar.

İç dudakların sarkıklığı ve büyük olması iç çamaşır, mayo, tayt gibi kıyafetlerin giyilmesinde sorun oluşturabilmektedir.

Büyük ve sarkık iç dudaklar genital bölgenin temizliğinin yapılmasını da zorlaştırır. Ter bezleri içeren büyük iç dudaklar bu bölgenin nemli ve kokulu olmasına yol açabilir. İç dudak estetiği ameliyatı ile enfeksiyon gelişimi de dolaylı olarak önlenmiş olacaktır.

İç dudak sarkması ameliyatı nedir?

İç dudak sarkması ameliyatı tıpta labioplasti operasyonu olarak bilinir. İç dudaklardaki fazlalık kama ve kenar rezeksiyon yöntemleri ile çıkartılarak iç dudak hacmi azaltılır, kenarlar düzeltilir. İyileşme sonrası normal boyutlarda, kenarları düzgün ve estetik olarak tatmin edici bir dış genital bölge ortaya çıkar.

İç dudak sarkması ameliyatı fiyatı?

İç dudak sarkması ameliyatı fiyatı için kliniğimizi arayarak işlem, detaylar ve fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz.